Warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

WORD w Bydgoszczy Oddział Terenowy w Inowrocławiu wraz z PZMOT Inowrocław, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Starostwem Powiatowym organizowali Warsztaty na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kierowcy, którzy brali udział w ćwiczeniach jazdy samochodem, mogli poćwiczyć sytuacje poślizgowe samochodem wyposażonym w troleje.

Przeprowadzono również zajęcia praktyczne i teoretyczne z policjantami, diagnosta i ratownikiem medycznym. W warsztatach brały również udział dzieci, którym zajęcia dały mnóstwo radości, ale również nowej wiedzy.

W treningu doszkalającym technikę jazdy wzięło udział 15 osób, które odpowiednio wcześniej zgłosiło swój udział. Wszystkie osoby dorosłe wraz z dziećmi zostały podzielone na grupy.

Warsztaty były podzielone na 4 części:

  1. Na początku wszystkim osoba został przedstawiony film pt. ‘Pamiętaj, masz jedno życie’ Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Policjanci z inowrocławskiej komendy omawiali go, rozmawiali z uczestnikami, odpowiadali na pytania odnośnie przyczyn wypadków, odpowiedzialności i różnych innych sytuacji na drodze.
  2. Nauka dzieci i młodzieży zajęli się ASP. szt.Izabella Drobni EckaorazJarosław Kopeć, kierownik WORD Oddział Terenowy Inowrocław. Dzieci mogły poznać zasady ruchu drogowego, pojeździć rowerem po miasteczku rowerowym, spotkać się ze strażakami i zobaczyć ich sprzęt.
  3. Wszystkim przybyłym kierowcom zostały udzielony instruktaż odnośnie stanu technicznego pojazdów oraz jego nieprawidłowości, które są czasami spowodowane zaniedbaniami kierowcy. Był za to odpowiedzialny Zbigniew Wasowski, diagnosta PZMOT.
  4. Dzieci i dorośli zostali poinstruowani przez Ratownika medycznegoRadosława Manowskiego jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, jak wezwać pomoc i jak zaalarmować służby o zagrożeniach.
  5. Kierowcy poznali technikę jazdy i przećwiczyli jazdę samochodem z zamontowanymi trolejami. Tym elementem warsztatu zajął się Kierownik Centrum Szkolenia Kierowców w BydgoszczyRoman Walorczyk.

Na sam koniec Każda osoba biorąca udział w warsztatach otrzymała upominki w postaci odblaskowych kamizelek, breloków, taśm oraz książek edukacyjnych. Dzieci otrzymały również maskotki policyjne i gry ‘bezpieczne miasteczko’.

Redaktor naczelny

Celem serwisu było i jest informowanie użytkowników o najnowszych tematy związanych z egzaminem na prawo jazdy w RP. Stworzyliśmy przez lata sieć współpracy z Ośrodkami Szkolenia Kierowców w całej Polsce oraz z serwisami takimi jak www.prawo-jazdy-360.pl które umożliwają naukę na testy na prawo jazdy i wzorowe przygotowanie do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy